Zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji

Zachęcamy wszystkich do udziału w projekcie 700 najciekawszych miejsc w Lublinie, który jest jedną z inicjatyw uczczenia rocznicy 700-lecia lokacji Lublina przypadającej w przyszłym roku.

Celem projektu jest ułożenie listy przynajmniej 700 najciekawszych miejsc w Lublinie, a jej autorami będą miłośnicy miasta. Liczba 700 miejsc koresponduje z rocznicą lokacji i pozwala na ukazanie bogactwa historii i kultury Lublina. Zebrany materiał, oprócz bieżącej prezentacji w wersji elektronicznej, posłuży również do wydania publikacji związanej z projektem - pierwszego przewodnika po Lublinie ułożonego przez jego mieszkańców, miłośników, odwiedzających.

Twórcami idei 700 najciekawszych miejsc w Lublinie są studenci kierunków historia i turystyka historyczna, pracujący pod opieką zespołu pracowników Instytutu Historii UMCS.

Do oryginalnego i wielowymiarowego projektu może włączyć się każdy zainteresowany poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej, na której można także śledzić powstającą listę oraz interaktywny plan Lublina z naniesionymi zgłoszeniami.

Strona projektu w serwisie UMCS znajduje się pod adresem: www.700.umcs.pl 

Zachęcamy wszystkich do udziału w projekcie!

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    12 sierpnia 2016