Zaloguj się na Studia! - Ważne informacje dla Studentów

Punkt Logowania login.umcs.pl.

PUNKT LOGOWANIA to miejsce w sieci, z którego zalogujesz się do wielu systemów działających na Naszym Uniwersytecie.

Jako nowy student Naszego Uniwersytetu najpierw musisz aktywować konto. Podaj swojego maila (tego, którego użyłeś przy rejestracji w IRK – Internetowej Rejestracji Kandydatów). Wyślemy Ci informację m.in. o numerze albumu oraz dalsze instrukcję. Za kolejnym razem zalogujesz się przez numer albumu oraz ustawione hasło.

Zarejestruj się na zajęcia

Uniwersytecki System Obsługi Studiów (USOS) to system dziekanatowy, w którym znajdziesz informacje odnośnie swoich studiów oraz

 • Zapiszesz się na zajęcia (znajdziesz informacje na jakie przedmioty powinieneś się zapisać oraz kontakt do prowadzącego)
 • Złożysz wnioski o pomoc materialną i miejsce w domu studenckim
 • Sprawdzisz wyniki zaliczeń i egzaminów
 • Ocenisz zajęcia
 • Wygenerujesz karty obiegowe
 • Weźmiesz udział w wyborach Samorządu studenckiego

Pamiętaj, że aby uczestniczyć w zajęciach musisz się zarejestrować przez USOS. Rejestracja trwa od 1 do 12 października.

Zajęcia online

Zajęcia na Wydziale Humanistycznym rozpoczną się w trybie zdalnym za pośrednictwem dwóch platform Microsoft Teams oraz Wirtualny Kampus. Informację o tym, gdzie odbywać będą się dane zajęcia znajdziesz na planie zajęć.  Do obu platform możesz dostać się przez Punkt Logowania. Zanim rozpoczną się zajęcia zadbaj o aktywację swoich Teams i Kampusu.

MS Teams

Po zalogowaniu w Punkcie Logowania przejdź do sekcji USŁUGI i kliknij na link przy słowach – Office 365 (wymagane założenie konta na office.umcs.pl)  Instrukcje jak korzystać z Teams znajdziesz pod adresem: teams.umcs.pl. Aktywując konto na Office 365 zyskujesz dostęp do takich narzędzi jak Microsoft Word i Excel.

Wykładowcy, którzy prowadzą zajęcia w Teams, wyślą Ci zaproszenie do udziału w zespole (dlatego niezbędna jest rejestracja w USOSweb!).

Wirtualny Kampus

Po zalogowaniu w Punkcie Logowania przejdź do sekcji USŁUGI i kliknij na link Wirtualny Kampus. Kursy Wirtualnego Kampusu możesz przeszukiwać za pomocą Imienia i Nazwiska prowadzącego.

Aby poznać Wirtualny Kampus możesz wziąć udział w szkoleniu. Link https://kampus.umcs.pl/course/view.php?id=1021

Skontaktuj się z Wykładowcą

Jeśli chcesz porozmawiać z Wykładowcą skorzystaj z poczty akademickiej. Każdy Wykładowca ma swoją stronę, którą znajdziesz przez Książkę Adresową. Znajdziesz w niej e-mail oraz inne informacje o swoim Wykładowcy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj stronę WWW oraz fanpage Facebook Wydziału Humanistycznego - tutaj znajdziesz wszystkie komunikaty dotyczące kwestii dydaktycznych i formalnych związanych ze swoimi studiami.

Polubcie fanpage Facebook USOSownia UMCS, znajdziecie tu dużo informacji na temat funkcjonowania USOS-a.

  Aktualności

  Data dodania
  28 września 2020