Widowisko artystyczne „Taniec na siedmiu wzgórzach”

W dniu dzisiejszym (31 maja 2017 r.) na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie o godz. 21 odbędzie się widowisko artystyczne „TANIEC NA SIEDMIU WZGÓRZACH” przygotowane w ramach obchodów jubileuszu 700-lecia lokacji Miasta Lublin.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury w Lublinie - Lubelski Teatr Tańca, współorganizatorem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a wystąpią: Społeczne Ognisko Baletowe w Lublinie, Teatr Tańca Dworskiego Belriguardo, Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, Studio Tańca UDS Junior i UDS Modern oraz Zespół Taneczny "Arabeska" z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.

W spektaklu sztuka tańca spotka się z ilustracją muzyczną, warstwą literacką i oprawą wizualną. Osnową spektaklu będzie charakterystyczne dla Lublina położenie na siedmiu wzgórzach, jako metafora połączenia odrębnych światów, zaprezentowanych zróżnicowanymi technikami tanecznymi, obejmującymi formy tradycyjne i nowoczesne – taniec ludowy i dawny, balet, style towarzyskie, street dance, taniec współczesny. W programie wykorzystane zostaną teksty Sebastiana Fabiana Klonowica, Józefa Czechowicza, Tadeusza Chabrowskiego i Wincentego Kamieńskiego.

Więcej informacji na stronie: http://www.700.lublin.eu/lublin700/

 

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    31 maja 2017