Translacja konferencyjna i inne studia II stopnia - rejestracja do 11.09.

Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS we współpracy z Instytutem Anglistyki UMCS zapraszają kandydatów na tłumaczy konferencyjnych i środowiskowych na dwuletnie stacjonarne studia II stopnia: Translacja konferencyjna, specjalność do wyboru: język angielski / język niemiecki.

Studia uruchomione zostały w ubiegłym roku akademickim 2015/2016, a częściowe podstawy programu realizowano już wcześniej w latach 2011-2015 w ramach projektu EFS „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy” – specjalizacja „Przygotowanie do zawodu tłumacza w zakresie tłumaczenia symultanicznego”.

Nasze studia dają niezbędne wykształcenie umożliwiające wykonywanie zawodu tłumacza ustnego, konferencyjnego, symultanicznego w zakresie wybranego języka obcego (angielskiego lub niemieckiego). Oferujemy praktyczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez tłumaczy-praktyków z wieloletnim doświadczeniem wykorzystując nowoczesne laboratoria do tłumaczeń kabinowych, zestawy do tłumaczeń środowiskowych typu tour-guide i systemy multimedialne służące kształceniu tłumaczy medialnych.

W trakcie studiów zdobywa się dodatkowe praktyczne umiejętności tłumaczeniowe w trakcie praktyk, które realizowane są w ramach współpracy z naszymi licznymi partnerami, do których należą m.in. Radio eR, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Wsi Lubelskiej, Państwowe Muzeum na Majdanku, Klaster Lubelska Medycyna, Urząd Miasta Lublin, festiwale filmowe, Telewizja Akademicka TV UMCS, Wydawnictwo UMCS oraz podczas tłumaczeń bieżących konferencji naukowych odbywających się w UMCS.

Więcej informacji pod adresem: http://www.umcs.pl/pl/wyszukiwarka-studiow,118,translacja-konferencyjna,21504.chtm


Rejestracja w systemie IRK-a na studia II stopnia (uzupełniające magisterskie) na kierunki prowadzone na Wydziale Humanistycznym trwa do 11 września 2016 r. (na Kulturoznawstwo do 19 września).
Pełna otwarta oferta studiów II stopnia Wydziału znajduje się pod adresem: http://www.umcs.pl/pl/wyszukiwarka-studiow 

Zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    7 września 2016