Seminaria groznawcze - „Czytanie o ekranie”

Saminaria poświęcone grom komputerowym realizowane online.

Centrum Badań Gier Wideo UMCS z największą przyjemnością zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w trzeciej edycji seminariów groznawczych pt. „Czytanie o ekranie” – w tym roku w formie webinariów online! 

W każdą kolejną środę kwietnia o godz. 16:00, poza 22.04. (kiedy seminarium będzie o godz. 17:00), będziemy prowadzić seminarium online z zaproszonym gościem. Śledźcie naszego fanpage'a – będziemy zamieszczać na nim wydarzenia oraz linki, pod którymi odbywać się będą spotkania.

Otwarte seminarium groznawcze jest serią spotkań, w czasie których będziemy dyskutować o ważnych dla współczesnego groznawstwa kwestiach, analizować zasadnicze kategorie badawcze i trendy w szeroko pojętej kulturze gier wideo.

Tytuł wystąpienia: Gra w ambient. Estetyka tła w grach wideo

Spotkanie odbędzie się w środę 15.04.2020 r. o godzinie 16:00. Prezentacja będzie w języku angielskim, natomiast pytania można będzie zadawać w j. polskim.

Naszym gośćiem będzie dr Sonia Fizek, profesor medioznawstwa i groznawstwa, jedna z głównych edytorek Journal of Gaming and Virtual Worlds oraz członkini zespołu redakcyjnego, m.in. Digital Games Research Association (British DiGRA), Replay. The Polish Journal of Game Studies, and Journal of the Philosophy of Games. Wcześniej związana była z Abertay University oraz Centre for Digital Culture na Leuphana Universität Lüneburg.

Seminarium będzie miało charakter webinaru, a link do wydarzenia udostępnimy w wydarzeniu na Facebooku tuż przed spotkaniem – prosimy więc o czujność i sprawdzanie strony Centrum oraz wydarzenia na Facebooku!

Wydarzenie na Facebooku

Grafika: Martyna Bakun

Harmonogram

Termin: 8.04.
Gość: dr Tomasz Majkowski
Temat wystąpienia: „Kruszejące, płonące i uwalane błotem. Chronotop Shadow of the Tomb Raider”

Termin: 15.04.
Gość: dr Sonia Fizek
Temat wystąpienia: Gra w ambient. Estetyka tła w grach wideo

Termin: 22.04.
Godzina: 17:00
Gość: dr hab. Paweł Frelik, prof. UW
Temat wystąpienia: Ostrożne symulacje przyszłości. Dlaczego gry science fiction są tak konserwatywne

Termin: 29.04.
Gość: dr Marta Tymińska
Temat wystąpienia: TBA

    Aktualności

    Data dodania
    14 kwietnia 2020