Prof. Krzysztof Mikulski doktorem honoris causa UMCS

17 września 2019 roku w Auli im. Kazimierza Myślińskiego na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UMCS prof. dr. hab. Krzysztofowi Mikulskiemu.

Prof. Mikulski to wybitny badacz dziejów Europy Środkowo-Wschodniej, zaangażowany w utrwalanie dziedzictwa kulturowego Rzeczypospolitej; jest też znakomitym znawcą postaci Mikołaja Kopernika.

Od 1984 roku zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od 2016 roku z Instytutem Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W latach 2003-2013 oraz ponownie od 2015 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Profesor od wielu lat współpracuje z środowiskiem naukowym Instytutu Historii UMCS. Jest także jednym z organizatorów odbywającego się w Lublinie w dniach 18-20 września 2019 roku jubileuszowego XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich.

Promotorem nadania tytułu doktora honoris causa prof. Mikulskiemu był prof. dr hab. Jan Pomorski, kierownik Zakładu Metodologii Historii UMCS.

Pełny biogram prof. Krzysztofa Mikulskiego - zob. >>>

Fotorelacja z uroczystości (fot. Bartosz Proll, UMCS):

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    18 września 2019