Pionierzy- rozmowy o granicach wyobraźni (cykl spotkań)

W okresie od 20 października do 1 grudnia 2017 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się cykl projekcji filmowych, debat i dyskusji pod wspólnym tytułem "Pionierzy - rozmowy o granicach wyobraźni".

Osią tego wyjątkowego projektu, łączącego różne dziedziny nauki ze sztuką, są filmy dokumentalne Karola Jałochowskiego poświęcone wybitnym uczonym współczesnego świata, zaś wśród zagadnień wokół których skoncentrują się dyskusje są: czas, kosmos, sztuczna inteligencja, świadomość, wolna wola, wszechświat, piękno i jego źródło.

Filmowe spotkania "PIONIERZY – rozmowy o granicach wyobraźni" zorganizowano w ramach Salonu POLITYKI, partnerem wydarzenia jest Wydział Filozofii i Socjologii UMCS, a jednym z prowadzących debaty będzie dr hab. Paweł Frelik, prof. nadzw. z Instytutu Anglistyki UMCS. W dyskusjach wezmą udział dziennikarze tygodnika POLITYKA oraz artyści i naukowcy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w Sali Kinowej CSK jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona - wejściówki można odebrać w kasie Centrum (Lublin, pl. Teatralny 1).

Wprowadzenie do poszczególnych spotkań (20 października, 27 października, 3 listopada, 10 listopada, 17 listopada i 1 grudnia) dostępne jest na stronie CSK: http://www.spotkaniakultur.com/pl/pionierzy.

Zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    26 października 2017