O rekrutacji na studium teatralne UMCS/CSK

Przypominamy, że od roku akademickiego 2016/2017 rusza studium teatralne - nowa interdyscyplinarna specjalność przy kierunku filologia polska, otwarta dla wszystkich studentów UMCS oraz innych uczelni, prowadzona w ramach współpracy Zakładu Teatrologii w Instytucie Filologii Polskiej UMCS z lubelskim Centrum Spotkania Kultur. W programie studium przewidziano wyjątkowo dużo zajęć praktycznych, które odbywać się będą w jednej z największych instytucji impresaryjnych w Polsce. Warsztaty prowadzić będą artyści związani z Lublinem, jak i ci odwiedzający CSK, a zdobyte umiejętności pozwolą na pracę w instytucjach kultury, teatrach, czy przy samodzielnym tworzeniu dzieł scenicznych.
Studium teatralne to propozycja nie tylko dla pasjonatów teatru. Zajęcia przewidziane w ramach tej specjalizacji są ogólnorozwojowe - doskonalą umiejętność autoprezentacji, świadomość własnego ja, rozwijają zdolności organizacyjne.

Nabór prowadzony jest do 16 października 2016 r. Pełna informacja o warunkach przyjęć, zapisach, zaplanowanych tematach i modułach zajęć znajduje się na stronie w serwisie UMCS pod adresem: www.studiumteatralne.umcs.pl.

O specjalności i zasadach rekrutacji opowiadają w filmie zrealizowanym przez TV UMCS podczas konferencji prasowej 4 lipca br. dyrektor IFP dr hab. Arkadiusz Bagłajewski oraz kierownik Zakładu Teatrologii dr hab. Irina Lappo.
Film trwa 2 min. 4 sek. i nie posiada napisów ani audiodeskrypcji.

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    12 lipca 2016