Lubelski Uniwersytet Inspiracji - idea i realizacja

Misją projektu Lubelski Uniwersytet Inspiracji jest integracja lokalnego środowiska akademickiego i pasjonatów nauki wokół idei jej popularyzacji, dzielenie się z mieszkańcami Lublina wiedzą nowoczesną i praktyczną, a także inspirowanie ich do poznawania otaczającego świata.

Celem twórców LUI jest dostarczenie mieszkańcom Lublina, bez względu na wiek i wykształcenie, otwartego dostępu do zasobów wiedzy oraz materiałów edukacyjnych i naukowych w formie wykładów wideo, artykułów, kursów językowych, prezentacji przygotowanych przez lubelskich naukowców i nauczycieli akademickich z pięciu lubelskich uczelni, doktorantów, lokalnych blogerów oraz przedstawicieli środowiska sportowego.

Portal prezentuje przede wszystkim treści wspierające edukację oraz rozbudzające ciekawość naukową. Są to materiały z najróżniejszych dziedzin nauki, np. medycyny, biologii, chemii, fizyki i informatyki, filozofii, historii oraz kulturoznawstwa. Część prezentacji filmowych poświęcona jest historii miasta, w kontekście obchodzonego w 2017 roku jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi.

W ramach portalu stworzony został również moduł profesjonalnych kursów e-learningowych, pozwalających mieszkańcom Lublina na doskonalenie umiejętności z zakresu nauki języka angielskiego i polskiego.

Projekt zrealizowała Fundacja Absolwentów UMCS dzięki środkom Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2017.

Szczegółowe informacje na: https://lui.lublin.eu.

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    2 sierpnia 2018