Konkurs wiedzy o Portugalii i Brazylii dla szkół

Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza do udziału w VIII edycji Konkursu wiedzy o Portugalii i Brazylii, który odbędzie się 7 grudnia 2018 roku w Lublinie.

Celem konkursu, obok sprawdzenia podstawowej wiedzy z zakresu historii, geografii oraz kultury Portugalii i Brazylii, jest zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania informacji na temat ujęty w tytule konkursu. Wydarzenie ma sprzyjać też nawiązaniu kontaktów między Centrum Camões a społecznościami szkolnymi.

Konkurs skierowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie (w przypadku osób niepełnoletnich ich rodzice/opiekunowie prawni) powinni zgłosić uczestnictwo do 26 listopada 2018 r., wypełniając i przesyłając elektroniczny formularz konkursowy.

Szczegółowe informacje, formularze zgłoszenia oraz Regulamin konkursu dostępne są w ogłoszeniu na stronie Centrum Camões.

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    28 września 2018