Konkurs tłumaczeniowy - angielski, niemiecki, francuski

Już po raz siódmy agencja tłumaczeń Skrivanek organizuje konkurs translatoryczny dla uczelni partnerskich z całego kraju. Konkurs odbywa się paralelnie w trzech sekcjach językowych - angielskiej, niemieckiej i francuskiej. Na laureatów konkursu czekają różne nagrody, w tym płatny staż w firmie Skrivanek.

UMCS uczestniczy w dorocznym konkursie od pierwszej jego edycji, a studenci lingwistyki stosowanej co roku znajdowali się w gronie laureatów finału konkursu w Warszawie, wielokrotnie zdobywając pierwsze miejsca.

Przed nami kolejna szansa, aby udowodnić, że studenci naszych kierunków tłumaczeniowych i neofilologicznych to najlepsi młodzi tłumacze w kraju! Przed finałem w Warszawie, który odbędzie się w grudniu 2019 r., kandydaci muszą przejść etap wewnętrzny (na UMCS). Zadanie będzie polegało na przetłumaczeniu jednostronicowego tekstu (ok. 1800 znaków ze spacjami) z jęz. angielskiego, niemieckiego lub francuskiego na jęz. polski bez użycia słowników lub innych rodzajów pomocy.

Etap wewnętrzny odbędzie się 30 października br. (środa) w godz. 9.45-11.00 w auli Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS (ul. Weteranów 18). Teksty konkursowe dotyczą zwyczajowo tematyki biznesowo-prawnej. Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem konkursu.

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie proszone są o wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej oraz przesłanie jej (skan podpisanej karty) za pośrednictwem poczty e-mail do dra Rafała Augustyna (rafal.augustyn@umcs.pl), podając w treści wiadomości: imię i nazwisko, rok i kierunek studiów oraz wybrany język konkursowy (nie ma możliwości startowania jednocześnie w kilku sekcjach językowych). Zgłoszenia można wysyłać do 27 października br.

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    22 października 2019