Konkurs o Nagrodę im. Profesora Tadeusza Kotarbińskiego

Trwa nabór prac w V edycji Konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych.

Nagroda im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych to wyróżnienie rangi ogólnopolskiej. Konkurs jest promocją badań, publikacji humanistycznych i samej humanistyki.

Jest to jedyna tego rodzaju nagroda w Polsce. Jej laureat otrzymuje 50 000 zł na dalszy rozwój naukowy. Uniwersytet Łódzki, gdzie narodziła się idea nagrody, zawsze konsekwentnie wspierał humanistykę i doceniał jej znaczenie we współczesnym świecie.

Nagroda została ustanowiona, by regularnie dawać dowód na istnienie niezwykle silnej grupy polskich naukowców zajmujących się na co dzień humanistyką we wszystkich jej odmianach. Bywa, że wybitne prace z zakresu nauk humanistycznych pozostają niezauważone, podczas gdy ich potencjał naukowy jest ogromny.

Zgłoszenia w V edycji Konkursu należy przesyłać do 5 kwietnia 2019 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Konkursu, w tym zasad obejmujących zgłoszenia oraz regulamin Konkursu dostępne są na stronie:

www.nagrodakotarbinskiego.uni.lodz.pl.

 

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    8 lutego 2019