Konkurs na komiks - do wygrania umowa z UMCS

Nie trzeba być specjalistą od tworzenia komiksów. Wystarczy dobry pomysł i trochę zdolności plastycznych lub graficznych. Do wygrania umowa z UMCS o wartości 2 500 zł.

Celem konkursu jest wyłonienie osoby, która stworzy komiks obrazujący historie osób, które przezwyciężyły kryzys psychiczny. Projekt ponadto ma służyć zwiększeniu wrażliwości na sytuację osób w takich momentach. Organizatorom zależy, aby stworzona ilustracja procesu zdrowienia pomagała lepiej zrozumieć ich perspektywę. Komiks może stanowić źródło wiedzy, jaki rodzaj pomocy jest potrzebny osobom z tego typu problemami.

Zadanie konkursowe:
Należy przygotować krótki komiks - od 4 do 6 okien - będący ilustracją poniższej historii:
 
Janek jest studentem, z powodu depresji trafia do szpitala. Tam otrzymuje pomoc: rozmawia z terapeutami, dostaje leki. Po pewnym czasie wraca na uczelnię. Czuje się jednak niepewnie i trochę pozostaje z boku. Jego koledzy też nie wiedzą jak się zachować i wolą trzymać dystans. Na szczęście do akcji wkracza Karolina, najlepsza koleżanka Janka z roku. Najpierw tłumaczy kolegom, żeby traktowali Janka zwyczajnie, jak dawniej, a potem zachęca go do rozmowy i dołączenia do grupy. Po pewnym czasie sytuacja wraca do normy.
 
Technika i styl wykonania są dowolne.

Uczestnicy:
Uczestnikiem konkursu może być każdy student, doktorant, pracownik UMCS oraz absolwent naszej uczelni, który zakończył studia nie wcześniej niż w roku akademickim 2013/2014.
 
Nagroda:
Dla laureata konkursu przewidziana jest umowa z UMCS na kwotę 2 500 zł na stworzenie komiksu opowiadającego trzy historie studentów, którzy przezwyciężyli kryzysy psychiczne.
 
Terminy:
Nadsyłanie zgłoszeń konkursowych do 1 listopada 2016 r.
Werdykt jury 7 listopada 2016 r.
Wykonanie finalnego projektu-komiksu do 20 grudnia 2016 r.
 
Nadsyłanie prac:
Prace należy wysłać w pliku PDF, na adres:
 
Organizatorzy:
Konkurs przygotowano w ramach projektu Przyjazny Uniwersytet, realizowanego przez Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS.
 

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    24 października 2016