Koło Metodologiczne Historyków UMCS w finale Lubelskiej Szkoły Przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy na finał projektu "Lubelska Szkoła Przedsiębiorczości", w którym zaprezentuje się Koło Metodologiczne Historyków UMCS. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca 2019 roku w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym S.A. przy ul. B. Dobrzańskiego 3.

Koło Metodologiczne Historyków UMCS zaprasza wszystkich do swojego stoiska promocyjnego od godz. 11.00. Członkowie KMH UMCS przedstawią jeden z wybranych - autorskich - projektów edukacyjnych Organizacji, a także wraz z zainteresowanymi będą dyskutować na temat nowoczesnych modeli biznesowych oraz pomysłu na własne przedsiębiorstwo.

Wydarzenie będzie połączone z promocją oferty edukacyjnej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydziału Humanistycznego UMCS i Instytutu Historii UMCS.


Za projekt "Lubelska Szkoła Przedsiębiorczości" odpowiada Gmina Lublin we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt miał na celu przeszkolenie co najmnej 15 nauczycieli lubelskich szkół ponadpodstawowych z zakresu nowoczesnych modeli biznesowych, a także rozwinięcie postaw przedsiębiorczych u uczniów. Szkolenia dedykowane były nauczycielom zainteresowanym tematyką i uczącym podstaw przedsiębiorczości.

Działania skierowane do uczniów to prezentacje w szkołach nt. Lublina gospodarczego przygotowane przez pracowników Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin oraz konkurs "Bitwa Startupów" - pod kierunkiem nauczyciela przeszkolonego w ramach projektu, uczniowie mieli za zadanie opracować własny pomysł na biznes i przedstawić w formie pitchingu przed Komisją Ekspercką w dniu finałowym projektu.

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    28 maja 2019