Koło Metodologiczne Historyków UMCS na LFN 2016

Koło Metodologiczne Historyków UMCS dziękuje uczestnikom oraz pracownikom, dr Ewie Solskiej i dr. Piotrowi Witkowi z Instytutu Historii, za obecność i pomoc w realizacji oryginalnych projektów przygotowanych na XIII Lubelski Festiwal Nauki. Wydarzenia odbyły się 23 września 2016 r. na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie.

Debaty młodych o historii. Sądy nad postaciami - projekt, którego celem było pokazanie innego podejścia do historii niż to już znane z praktyki nauczania szkolnego; przeszłość oceniana była na nowo w trakcie dyskusji z osobami z kręgów akademickich i poprzez rewizję źródeł.

Muzyka w historii czy historia w muzyce? czyli co można znaleźć na platformach Funkedup East, Ultradiskopanorama, An Introduction To Eastern Europe, European Funk & Grooves oraz po co i jak mówić dzisiaj o muzyce "demoludów" – dawnego ZSRR, Czechosłowacji, Polski czy Węgier.

The Boats: Andy i Patryk... W stronę historii – niekonwencjonalnie - wydarzenie miało na celu umożliwienie bliższego poznania muzyki wykonywanej za pomocą aparatu mowy – sztuki beatbox będącej częścią kultury hiphopowej w Polsce i na świecie – oraz przybliżenie projektu Based On a True Story (B.O.a.T.S.).

Prezentacje wzbudziły ogromne zainteresowanie, były ciekawe jako element edukacjyny, naukowy, a także rozrwykowy podczas LFN 2016.

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    26 września 2016