Kierunki UMCS z certyfikatem „Studia z Przyszłością”

Z przyjemnością informujemy, że kolejne kierunki studiów prowadzone na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: Technologie cyfrowe w animacji kultury (studia I stopnia) oraz Lingwistyka stosowana (studia I oraz II stopnia) otrzymały certyfikaty akredytacyjne „Studia z Przyszłością” Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Celem Programu „Studia z Przyszłością” jest promocja kierunków studiów, które wyróżniają się nowoczesnością koncepcji kształcenia, innowacyjnością stosowanych metod i technik nauczania, najwyższą jakością realizowanych programów oraz zgodnością z potrzebami rynku pracy i otoczenia społeczno-gospodarczego.

Dodatkowo kierunek Technologie cyfrowe w animacji kultury uzyskał certyfikat nadzwyczajny „Laur Innowacji”. Jest to wyróżnienie specjalne dla tych spośród certyfikowanych kierunków studiów, które wdrożyły najbardziej innowacyjne i unikalne rozwiązania w zakresie bazy materialnej oraz technologii wspierających proces dydaktyczny. Znaleźliśmy się tym samym w gronie piętnastu najlepszych w Polsce kierunków wyróżnionych w tej edycji Programu. 

Gala IV edycji Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” odbyła się 18 marca 2019 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy. Uczelnia reprezentowana była przez Prodziekan Wydziału Humanistycznego prof. Irminę Wawrzyczek, dyrektora Instytutu Kulturoznawstwa UMCS prof. Ewę Głażewską oraz dyrektora Instytutu Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS prof. Jarosława Krajkę.

Szczegółowe informacje o Konkursie oraz pełna relacja z Gali znajdują się na stronie: www.studiazprzyszloscia.pl.

Zdjęcia pochodzą z serwisu Organizatora.

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    21 marca 2019