Historycy w walce z... pandemią!

Brzmi to niemal sarkastycznie, ale wśród zwykle smutnych informacji z szerokiego frontu walki z pandemią pojawiają się i te bardziej dla nas optymistyczne.

Oto Departament Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej poinformował, że aplikacja mobilna „Szlakami Polski Niepodległej 1914‑1922” oraz towarzyszący jej poradnik metodyczny IPN zostały zamieszczone na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej epodreczniki.pl w zakładce pn. Materiały partnerów (link) i są wykorzystywane w ramach obowiązkowego zdalnego nauczania szkolnego.

Warto przypomnieć, że aplikacja historyczna „Szlakami Polski Niepodległej 1914‑1922”, opracowana przez Instytut Historii UMCS pod kierunkiem prof. Jana Pomorskiego, dostępna jest również na tablety i smartfony. Ma wbudowany Interaktywny Atlas Historyczny, składający się z 30 cyfrowych map historycznych (wykonanych w technologii 3D) prezentujących - w dynamicznym ujęciu czasoprzestrzennym - walkę, jaką Polacy toczyli w latach 1914‑1922 o Polskę, wytyczenie jej granic i obronę odzyskanej po 123 latach zaborów niepodległości, opowiedzianą w formie pięciu lekcji historii.

Więcej informacji o aplikacji

    Aktualności

    Data dodania
    25 marca 2020