Hieronimki 2019. Szóste Święto Tłumaczy

Hieronimki 2019 to już szósta edycja projektu organizowanego przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza. Wydarzenie, na które zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszyscy, którzy interesują się językami obcymi, odbędzie się 30 września 2019 roku w godz. 10.00-14.00 na Wydziale Humanistycznym UMCS (Lublin, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a).

"Naszym gościom proponujemy wykłady, warsztaty językowe, ciekawe spotkania z pracownikami i studentami lingwistyki, absolwentami, odnoszącymi sukcesy na rynku pracy w Polsce i w Europie oraz cieszące się zawsze dużą popularnością gry i konkursy językowe, których uczestnicy mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Nasi goście będą mogli wczuć się w specyfikę pracy tłumaczy symultanicznych podczas warsztatów prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach tłumaczeń symultanicznych. Dzięki tłumaczom-praktykom będzie można dowiedzieć się, jak wygląda praca tłumacza w sądzie, podczas konferencji, przy tłumaczeniu filmu, utworu literackiego".
(Z zaproszenia Organizatora).

Pełny opis wydarzenia, które przygotowano w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki, dostępny jest na stronie LFN - zob. >>>

Źródło grafiki: serwis XVI LFN.

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    27 września 2019