Hieronimki 2018 - piąte święto tłumaczy (28 września 2018 r.)

HIERONIMKI 2018 to kolejna edycja projektu organizowanego przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, przypadającego w dniu św. Hieronima – patrona tłumaczy*. Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania specyfiki zawodu tłumacza w jego różnych odsłonach.

Tegoroczne Hieronimki – wydarzenie skierowane do uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych językami obcymi – odbędą się w piątek 28 września na Wydziale Humanistycznym UMCS.

W programie znajdą się wykłady, warsztaty językowe, ciekawe spotkania z pracownikami i studentami lingwistyki, absolwentami odnoszącymi sukcesy na rynku pracy w Polsce i w Europie oraz, cieszące się zawsze dużą popularnością, konkursy językowe. Specyfiki pracy tłumaczy symultanicznych będzie można doświadczyć podczas warsztatów poprowadzonych w nowoczesnych laboratoriach tłumaczeń symultanicznych. Dzięki obecności tłumaczy-praktyków uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda praca tłumacza w sądzie, podczas konferencji, przy tłumaczeniu filmu czy utworu literackiego.

Dla chętnych również wycieczka szlakiem znanych lubelskich tłumaczy w towarzystwie profesjonalnego przewodnika turystycznego. Atrakcją będzie z pewnością także program artystyczny, przygotowany przez studentów lingwistyki stosowanej UMCS.

Hieronimki 2018 są projektem przygotowanym w ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Szczegółowy program


* Dnia 30 września w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła, patrona biblistów, archeologów, tłumaczy, a także uczniów i studentów.

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    21 września 2018