Hieronimki 2017 - zaproszenie na święto tłumaczy (29 września)

Projekt "Hieronimki", którego jedna z edycji została nagrodzona Uniwersyteckim Noblem w kategorii „Najlepszy Projekt dla Młodzieży”, realizowany jest przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS w nawiązaniu do dnia św. Hieronima – patrona tłumaczy. Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania specyfiki zawodu tłumacza w jego różnych odsłonach.

W tegorocznej ofercie znajdują się wykłady, warsztaty językowe, spotkania z pracownikami i studentami lingwistyki, a także jej absolwentami odnoszącymi sukcesy na rynku pracy w Polsce i w Europie, oraz cieszące się zawsze dużą popularnością konkursy językowe, których uczestnicy mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Goście będą mogli wczuć się w specyfikę pracy tłumaczy symultanicznych podczas warsztatów prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach tłumaczeń symultanicznych. Dzięki tłumaczom-praktykom będzie można dowiedzieć się jak wygląda praca tłumacza w sądzie, podczas konferencji, przy tłumaczeniu filmu czy utworu literackiego. Atrakcją dla uczestników będzie również wycieczka szlakiem znanych lubelskich tłumaczy w towarzystwie przewodnika turystycznego oraz program artystyczny przygotowany przez studentów lingwistyki stosowanej.

Wykłady i warsztaty odbędą się w dniu 29 września 2017 r.

Inauguracja wydarzenia odbędzie się o godz. 10.00 w dużej Auli Wydziału Humanistycznego (Nowy Humanik, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a).

Szczegółowy program i informacja o zgłoszeniach w dołączonym pliku.

Hieronimki 2017 są wydarzeniem przygotowanym w ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki.


Dnia 30 września w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła, patrona biblistów, archeologów, tłumaczy, ale także uczniów i studentów.
Na ilustracji wizerunek św. Hieronima - fragment fresku Domenico Ghirlandaio z kościoła Ognissanti we Florencji (ok. 1480).

Załączniki

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    27 września 2017