Granty Biura Promocji UMCS dla studenckich projektów z WH

W tegorocznej edycji "Konkursu grantowego dla organizacji studenckich na realizację projektów dla szkół ponadgimnazjalnych" wybrano do realizacji 19 propozycji skierowanych do uczniów szkół partnerskich UMCS.

Grant Biura Promocji UMCS uzyskały 3 projekty z Wydziału Humanistycznego:

 • Organizacja: Koło Naukowe Studentów Kierunku Lingwistyka Stosowana UMCS        
  Tytuł projektu: UMCS – uczelnia wielojęzyczna. Dzień młodych lingwistów

Celem projektu jest zaprezentowanie oferty edukacyjnej Zakładu Lingwistyki Stosowanej UMCS, ze szczególnym podkreśleniem możliwości nauki języka angielskiego w połączeniu z portugalskim – oferta unikatowa w skali kraju. Dla uczniów szkół partnerskich prowadzony będzie cykl warsztatów w laboratorium do tłumaczeń symultanicznych (języki: angielski/rosyjski/francuski/niemiecki/hiszpański/portugalski), warsztaty „kamishibai” oraz konkursy językowe dla uczestników spotkań. Podsumowaniem projektu będzie przedstawienie teatralne wykorzystujące metodę „kamishibai” (tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków/ilustracji wykonanych na kartonowych planszach), ukazujące „teatr w języku, język w teatrze”.

 • Organizacja: Studenckie Koło Naukowe Rusycystów UMCS
  Tytuł projektu: „Z Rosją za pan brat” – warsztaty języka rosyjskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzone w ramach obchodów Dnia Kultury Słowiańskiej w IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej

Projekt ma na celu popularyzację języka i kultury rosyjskiej wśród potencjalnych kandydatów na studia. W trakcie 60-minutowych spotkań prowadzone będą warsztaty językowe, gry i zabawy pomagające uczniom w nauce języka rosyjskiego oraz konkursy z nagrodami. Beneficjentem projektu będą uczniowie I i II klas licealnych z 6 szkół w Białej Podlaskiej.

 • Organizacja: Koło Naukowe Młodych Dydaktyków UMCS         
  Tytuł projektu: „Połamać pióro II” – konkurs ortograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Projekt poświęcony jest sprawdzeniu i poszerzeniu wiedzy uczniów z zakresu ortografii oraz interpunkcji języka polskiego. Dodatkowym zadaniem będzie pielęgnowanie w młodych użytkownikach języka polskiego dbałości o poprawność oraz czystość polszczyzny. W ramach projektu zorganizowany zostanie konkurs-dyktando, który odbędzie się na Wydziale Humanistycznym UMCS oraz cykl wykładów poświęconych Henrykowi Sienkiewiczowi (2016 rok jest oficjalnie dedykowany wielkiemu polskiemu pisarzowi).

  Aktualności

  Autor
  Urszula Kurzątkowska
  Data dodania
  29 listopada 2016