700 najciekawszych miejsc w Lublinie – projekt w IH UMCS

Ruszył projekt 700 najciekawszych miejsc w Lublinie, który jest jedną z uniwersyteckich inicjatyw uczczenia rocznicy 700-lecia lokacji Lublina przypadającej w przyszłym roku.

Jak czytamy na stronie Organizatora, celem projektu jest ułożenie listy przynajmniej 700 najciekawszych miejsc w Lublinie, a jej autorami będą miłośnicy miasta. W ten sposób otrzymamy mapę miejsc wybranych według kryterium opartego na wartości bardzo subiektywnej, ale odgrywającej znaczącą rolę w turystyce. Istotne jest osiągnięcie także rezultatów popularyzacyjnych, edukacyjnych i naukowych. Liczba 700 miejsc nie tylko koresponduje z rocznicą lokacji, ale pozwala na ukazanie bogactwa historii i kultury Lublina. Zebrany materiał, oprócz bieżącej prezentacji w wersji elektronicznej, posłuży również do wydania publikacji związanej z projektem - pierwszego przewodnika po Lublinie ułożonego przez jego mieszkańców, miłośników, odwiedzających.

Twórcami projektu 700 najciekawszych miejsc w Lublinie są studenci kierunków historia i turystyka historyczna, pracujący pod opieką zespołu pracowników Instytutu Historii UMCS.

Do oryginalnego i wielowymiarowego projektu może włączyć się każdy zainteresowany poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej, na której można także śledzić powstającą listę oraz interaktywny plan Lublina z naniesionymi zgłoszeniami.

Strona projektu w serwisie UMCS znajduje się pod adresem: www.700.umcs.pl 

Zachęcamy wszystkich do udziału w projekcie!

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    15 lipca 2016