Warsztaty radzenia sobie ze stresem - 19 stycznia

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla studentów, których celem jest łagodzenie napięcia związanego ze stresem przed sesją egzaminacyjną. Warsztaty organizowane są w ramach projektu “Przyjazny Uniwersytet”.

Tytuł warsztatów:

Self-Reg: łagodnie i ze zrozumieniem w stresie 

Termin warsztatów:

19.01.2017 r. w godzinach od 16:00 do 19:00

Miejsce warsztatów zostanie podane osobom zainteresowanym.

Zapisy na warsztat i kontakt w sprawie pytań:

katarzyna.skalska@poczta.umcs.lublin.pl

Opis

Stres towarzyszy każdemu z nas – niezależnie od wieku, płci, zajęcia… Bywa mobilizujący, ale bywa też przytłaczający i paraliżujący. Nadmierny poziom stresu wpływa na nasze nastroje i emocje, a także zachowania.

Walczyć ze stresem? Niekoniecznie tędy droga. Często, im bardziej walczysz, im bardziej się przeciwstawiasz, tym bardziej stres rośnie.

Tak naprawdę to nie stres jest problemem, ale nasze strategie radzenia sobie z nim – ignorowanie, zajadanie, odreagowywanie na innych, chowanie się – to tylko kilka z nich.

Metoda samoregulacji to 5 kroków i praca z 5 obszarami stresu – jest dość łatwa do zrozumienia, oparta na wiedzy naukowej na temat układu nerwowego, a równocześnie pełna łagodności i współczucia dla siebie samego. Dzięki niej łatwiej też zrozumiesz zachowania innych. Staniesz się bardziej wyrozumiały dla siebie i dla nich.

Przebieg warsztatu

Warsztat trwa 3 godziny, podczas których:

 • nauczysz się rozpoznawać stan nadmiernego przeciążenia stresem,
 • dowiesz się jak mu zaradzić
 • nauczysz się rozpoznawać swoje stresory i znajdziesz sporo pomysłów na ich redukcję
 • zastanowisz się, jakie sposoby rozładowania napięcia i “doładowania baterii” będą dla Ciebie korzystne
 • opracujesz plan „regeneracji” sił potrzebnych do radzenia sobie ze stresem oraz budowania odporności psychicznej

Korzyści dla uczestnika: 

Dzięki warsztatom będziesz lepiej radzić sobie ze stresem, zapanujesz w łagodny sposób nad emocjami i nastrojami, będziesz łatwiej przyswajać wiedzę, odzyskasz energię i radość życia. Poprawią się także Twoje relacje z innymi.

Trenerka

Natalia Fedan – psycholożka, pierwsza w Polsce oficjalna partnerka the Mehrit Centre i przedstawicielka metody Self-Reg. Po przeszkoleniu rocznym z metod terapii poznawczo-behawioralnej. Ekspert od stresu. Życiowa psycholożka. Prowadzi portale www.mindcare.pl oraz www.self-reg.pl (z blogiem), a także współprowadzi blog Życiowa Psychologia (www.zyciowapsychologia.wordpress.com). Udziela się także na portalu www.drogauwaznosci.pl. Prowadzi kursy online o tematyce stresu i emocji.

Organizator:

Warsztat odbędzie w ramach projektu „Przyjazny Uniwersytet” , który jest realizowany we współpracy Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych i Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS

 

 

  Aktualności

  Data dodania
  10 stycznia 2017