PIONIERZY: Daniel C. Dennett, Czy homary mają wolną wolę?

Światowej sławy filozof umysłu Daniel Dennett w Lublinie! Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz filmu Daniel C. Dennett, „Czy homary mają wolną wolę?” w reż. Karola Jałochowskiego.

Czas i miejsce: 20 października, godzina 19:00, Sala Kinowa Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1, 20-029 Lublin)

Daniel C. Dennett z Tufts University jest uważany za wielkiego reformatora filozofii umysłu. Od pół wieku poszukuje odpowiedzi na następujące pytania: Czym jest świadomość? Czym jest wolna wola? Czy wiara jest fenomenem naturalnym? Jakie są korzenie irracjonalizmu? Do filmowego intymnego spotkania z filozofem dochodzi w jego domu na północy Nowej Anglii.

Spotkanie z Dennettem jest pierwszym z cyklu „Pionierzy – rozmowy o granicach wyobraźni”. To wyjątkowy projekt łączący różne dziedziny sztuki z nauką. „Pionierzy” są cyklem dokumentalnym, związanym z najwybitniejszymi i najbardziej nieortodoksyjnymi uczonymi, którzy mieli odwagę, by kwestionować współczesne paradygmaty.

Zapraszamy do Sali Kinowej Centrum Spotkania Kultur. Wstęp na wydarzenie jest wolny z wejściówkami, do odebrania w kasie biletowej Centrum Spotkania Kultur.

Filmowe spotkania odbywają się w ramach Salonu POLITYKI. Pokaz i dyskusja towarzyszą 3rd Avant Conference Trends in Interdisciplinary Studies: Understanding Social Cognition, współorganizowanej przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    19 października 2017