Zaproszenie na konferencję „Lublin przedsiębiorczy”

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Lublin przedsiębiorczy – rola przedsiębiorców w rozwoju miasta”, która rozpocznie się 17 listopada 2017 r. (piątek) o godz. 10.00 w Auli III na Wydziale Ekonomicznym UMCS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin).

Celem wydarzenia jest ukazanie znaczenia Lublina jako środowiska miejskiego wspierającego przedsiębiorczość w kolejnych etapach rozwoju przemysłu: począwszy od pierwszych dekad XIX wieku, kończąc na początkach XXI wieku.

Ważnym punktem obrad będzie ukazanie sylwetek wybitnych przedsiębiorców lubelskich, działających w różnych epokach i warunkach, tworzących i rozwijających przedsiębiorstwa, które ukształtowały oblicze gospodarczo-społeczne miasta oraz regionu. Zaakcentowana zostanie również rola przedsiębiorców „napływowych”, którzy lokując swoje firmy w Lublinie, dostrzegli szansę na pomyślną realizację swoich projektów biznesowych oraz udane życie rodzinne.

Podczas konferencji usłyszymy m.in. o „Przedsiębiorcach lubelskich pochodzenia żydowskiego” czy „Lublinie na mapie przemysłowej PRL”.

Prelegentami będą naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz pracownicy Urzędu Miasta Lublin i Narodowego Banku Polskiego.

    Aktualności

    Data dodania
    14 listopada 2017