Relacja z CFA Day

W dniu 7 października 2014 na Wydziale Ekonomicznym UMCS odbył się pierwszy w historii Uczelni CFA Day. Konferencja poświęcona była rozwojowi kariery w branży finansowej oraz miała na celu wskazanie uczestnikom jak duże możliwości przed nimi stoją i w jaki sposób mogą zwiększać swoją wartość na rynku pracy poprzez dodatkową aktywność.

Konferencja została zorganizowana przez Wydział Ekonomiczny UMCS przy współpracy Koła Naukowego Ekonomistów, sesje  prowadził dr Mariusz Kicia.

 W konferencji udział wzięli:
- Ewa Paga – Prezes Fundacji im. Lesława Pagi,
- prof. dr hab. Krzysztof Jajuga z Uniwersytetu Wrocławskiego – Prezes CFA Society Poland,
-Andrzej Pasławski –  członek Zarządu CFA Society Poland, praktyk biznesu.

Goście poruszyli kilka tematów kluczowych dla rozwoju młodego człowieka, który poważnie myśli o karierze w finansach.

Pani Prezes Fundacji im. Lesława Pagi  opowiedziała o możliwościach jakie daje swoim stypendystom. Przedstawiła również projekt Akademii Liderów Rynku Kapitałowego oraz korzyści płynące z udziału w nim. Słuchacze otrzymali ogromną dawkę motywacji do podjęcia działań, które wyróżnią ich spośród innych absolwentów kierunków ekonomicznych i finansowych.

Profesor Jajuga jako Prezes CFA Society Poland w swoim wystąpieniu przedstawił uczestnikom czym jest egzamin CFA (Chartered Financial Analyst), jakie korzyści daje oraz jak wygląda procedura przystąpienia do egzaminu. Profesor zachęcał również do wzięcia udziału w prestiżowym konkursie CFA Institute Research Challenge, który co roku otwiera drzwi do kariery zwycięskim drużynom (do pobrania prezentacja z konferencji).

Na koniec Pan Andrzej Pasławski opowiedział o egzaminie z perspektywy osoby, która pozytywnie przeszła całą ścieżkę egzaminacyjną i otrzymała certyfikat. Omówił szczegóły dotyczące samego egzaminu jak i przygotowań do niego, a także dzieląc się kilkoma radami i własnym przykładem zachęcił uczestników do podjęcia wysiłku, który przynosi wymierne korzyści.

Kolejna edycja CFA Day już za rok, a wszystkich zainteresowanych aplikowaniem do projektu Akademia Liderów Rynku Kapitałowego, konkursem  CFA Institute Research Challenge bądź chcących dowiedzieć się więcej nt. egzaminu CFA zapraszamy do kontaktu: mariusz.kicia@umcs.lublin.pl

    Aktualności

    Autor
    Ewelina Mazurkiewicz
    Data dodania
    9 października 2014