"Paradygmaty zarządzania a wyzwania współczesności"

"Paradygmaty zarządzania a wyzwania współczesności"

W dniach 8-9 grudnia br. odbyła się na Wydziale Ekonomicznym konferencja pt. "Paradygmaty zarządzania a wyzwania współczesności" połączona z posiedzeniem plenarnym Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Konferencję dofinansowała Gmina Lublin, a Prezydent Lublina objął ją patronatem honorowym. Obrady poświęcono nie tylko dyskusjom teoretycznym, ale wskazywano na związek teorii z praktyką gospodarczą oraz zastosowaniem teorii nauk o zarządzaniu w praktycznych relacjach realizowanych w układzie: nauka - biznes - instytucje administracji samorządowej. Dyskusję w tym aspekcie odniesiono do bieżącej aktywności Gminy Lublin w zakresie promocji biznesu i rozwoju przedsiębiorczości, a analizowanym przypadkiem były działania Miasta Lublin w ramach inicjatywy "Lublin inspiruje biznes".

W konferencji, prowadzonej przez Przewodniczącego KNOiZ PAN, prof. dr. hab. Bogdana Nogalskiego z Uniwersytetu Gdańskiego, poza władzami i pracownikami WE uczestniczyli: JM Rektor UMCS prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Zastępca Prezydenta Lublina ds. Inwestycji i Rozwoju Artur Szymczyk, przedstawiciele lubelskich uczelni, w tym delegacje KUL i Politechniki Lubelskiej oraz członkowie Komitetu, reprezentujący: Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, Społeczną Akademię Nauk w Łodzi, Politechnikę Śląską oraz Wyższą Szkołę Menedżerską w Warszawie. Część kuluarową obrad zrealizowano - dzięki wsparciu Pani dyrektor, dr Katarzyny Mieczkowskiej-Czerniak w Muzeum Lubelskiego Zamku, gdzie uczestnicy konferencji mieli wyjątkową okazję do poznania najcenniejszych zabytków Lublina oraz wysłuchania w Kaplicy Zamkowej koncertu muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu Alta.

Władze Wydziału dziękują wszystkim osobom i instytucjom za okazane wsparcie, które pozwoliło na organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

    Aktualności

    Data dodania
    14 grudnia 2015