IV Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze

31 maja 2016 r. odbyło się IV Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze oraz Dzień Polsko-Afrykański zorganizowane przez prezesa Instytutu Afrykańskiego i byłego posła Johna Godsona. 

Wzięli w nim udział Jego Wysokość Emir Keffi z Nigerii, Wiceminister Spraw Zagranicznych Joanna Wronecka, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego (w tym ambasadorowie krajów afrykańskich akredytowani w Warszawie), parlamentarzyści polscy i afrykańscy, przedstawiciele agend rządowych, biznesmeni i naukowcy. Celem spotkań jest kojarzenie partnerów biznesowych z Polski i Afryki. W ostatnich latach można obserwować znaczny wzrost eksportu i bezpośrednich inwestycji zagranicznych z Polski do Afryki. Również przedsiębiorcy afrykańscy są zainteresowani polskim rynkiem.
Lubelskim akcentem było wręczenie statuetki "Przyjaciel Afryki" w kategorii "Biznes" Karolowi Zarajczykowi, prezesowi Ursusa, który podpisał kontrakt z Etiopią na 100 mln USD i Tanzanią na 55 mln USD. Podobnie jak w Etiopii, Ursus planuje stworzyć linię produkcyjną ciągników w Tanzanii.

Uczestnikiem IV forum był pracownik Katedry Teorii i Historii Ekonomii dr Konrad Czernichowski

    Aktualności

    Data dodania
    6 czerwca 2016