Finał Szlachetnej Paczki na WE

W dniach 15.11 – 06.12.2018 roku Rada Wydziałowa Samorządu Studentów przeprowadziła akcję włączającą Wydział Ekonomiczny w tegoroczną edycję „Szlachetnej Paczki”, która zakończyła się wielkim sukcesem.  Dzięki wsparciu Dziekana WE UMCS – prof. Zbigniewa Pastuszaka,  a także zaangażowaniu studentów i pracowników została zebrana najwyższa kwota z przeprowadzonych na przestrzeni pięciu lat zbiórek, stąd decyzja, by wspomóc dwie rodziny.

9.12.2018 roku odbył się finał Szlachetnej Paczki, a członkowie Samorządu Studentów w czapkach Mikołaja odwiedzili potrzebujące rodziny wraz z prezentami. Pierwsza rodzina otrzymała od nas kołdry, poduszki, pościel oraz niezbędne ubrania, a także żywność długoterminową oraz środki czystości. Trójka dzieci cieszyła się z darowanych przyborów szkolnych, a od najmłodszej dziewczynki w ramach podziękowania dostaliśmy rysunek choinki, który wykonała specjalnie dla nas - darczyńców Wydziału Ekonomicznego UMCS.

Druga rodzina, jakiej postanowiliśmy pomóc to samotna kobieta po przejściach, która ma chory kręgosłup. Z racji dużej kwoty, jaką mieliśmy do dyspozycji postanowiliśmy spełnić prośby naszej rodziny - zakupiliśmy jej lodówkę oraz łóżko z racji braku sprawnych i już wyeksploatowanych urządzeń. Zaopatrzyliśmy również samotną Panią w kurtkę zimową, buty oraz produkty spożywcze i środki czystości.

Członkowie Samorządu dostarczyli bezpośrednio do rodzin łącznie 38 paczek. Z relacji wolontariuszki, która opiekowała się rodziną, wynika, że wszystkie zgłoszone potrzeby zostały zaspokojone. 

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, który łączy działania setek tysięcy osób na rzecz potrzebujących.

Dziękujemy wszystkim pracownikom, studentom oraz obsłudze Wydziału za włączenie się do akcji. Dobro wraca.

    Aktualności

    Data dodania
    13 grudnia 2018