Analityka gospodarcza (I stopnia) i Logistyka (II stopnia) - nowe kierunki o profilu praktycznym na WE

W tegorocznej ofercie edukacyjnej Wydziału Ekonomicznego pojawiły się nowe kierunki studiów

 

Analityka gospodarcza

Jest to kierunek studiów, mający na celu kształcenie kadr dla nowoczesnego społeczeństwa i gospodarki, stawiających rosnące wymagania w zakresie przetwarzania i analizy informacji. Absolwenci tego kierunki zdobędą praktyczne umiejętności wykorzystania nowoczesnych ilościowych metod analitycznych w biznesie – w szczególności opierających się na oprogramowaniu i narzędziach informatycznych. Studia z zakresu analityki gospodarczej mają charakter interdyscyplinarny, łączący dorobek różnych dziedzin nauki. W ramach studiów realizowane są zagadnienia ekonomiczne, matematyczne, informatyczne, prawne, odwołujące się do bieżącej analizy otoczenia gospodarczego, gromadzenia dużych zbiorów danych i wyciągania rekomendacji biznesowych.

Głównymi elementami programu studiów na kierunku Analityka gospodarcza są przedmioty ilościowe, skoncentrowane wokół narzędzi i metod analizy danych, ukierunkowanych na analizie tendencji i zależności zachodzących na różnego rodzaju rynkach oraz badaniu kondycji podmiotów gospodarczych i ich umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków otoczenia. Jego dopełnieniem jest blok przedmiotów związanych z informatyczną obsługą czynności pozyskiwania, przetwarzania i wykorzystania informacji do wspomagania procesu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwach i innych instytucjach.

Program studiów licencjackich jest tak skonstruowany, aby student mógł sam, poprzez dobór fakultetów, kształtować swój profil kształcenia - nie ma formalnych specjalności, każdy student realizuje własną ścieżkę kształcenia, wybierając dodatkowe przedmioty.

 Logistyka

Logistyka jest kierunkiem studiów, którego głównym celem jest przekazanie zaawansowanej wiedzy na temat nowoczesnych metod i narzędzi analitycznych, mających zastosowanie w biznesie, w szczególności w branży TSL oraz branżach opierających się na wykorzystaniu oprogramowania i narzędzi informatycznych. Studia skupiają się na wykształceniu praktycznych umiejętności samodzielnego prowadzenia analiz w procesach gospodarczych (w szczególności z wykorzystaniem narzędzi i systemów informatycznych), oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej podmiotów gospodarczych, umiejętności interpretacji wyników analiz oraz wdrażania efektów tych analiz w praktyce zarządzania procesami logistycznymi, realizowanymi w sieciach kooperujących ze sobą przedsiębiorstw i instytucji (także na poziomie międzynarodowym).

W programie studiów znajdują się m.in. przedmioty takie jak: Zarządzanie łańcuchem dostaw, E-logistyka i systemy GIS, Logistyka dystrybucji, Opakowania w logistyce, Bezpieczeństwo transportu, Symulacje i modelowanie procesów logistycznych Simulink, Business intelligence (BPMN), Techniczne laboratorium logistyki, Zaawansowane funkcje Excela w logistyce.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej!

 

    Aktualności

    Data dodania
    30 marca 2016