Rusza Konkurs "O Brylant Alkahestu"

Wydział Chemii UMCS zachęca swoich studentów do wzięcia udziału w Konkursie „O Brylant Alkahestu”, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Chemików "Alkahest". Jest to pierwsza edycja konkursu, zainaugurowana w Dniu Chemika 2021, która powstała z inicjatywy studentów różnorodnych specjalności kierunku Chemia, zrzeszonych w tym kole naukowym.

Konkurs „O Brylant Alkahestu” został objęty Honorowym Patronatem Dziekana Wydziału Chemii UMCS - prof. dr hab. Anny Deryło-Marczewskiej.

W komunikacie organizacyjnym dotyczącym zasad konkursu studenci przypominają również, że okazją do ogłoszenia konkursu są obchody Jubileuszu 75-lecia Studenckiego Koła Naukowego Chemików "Alkahest":


Szanowni Studenci,

Koła naukowe od dawna działają w ramach wydziałów wielu uniwersytetów na całym świecie, ożywiając uniwersytecką rzeczywistość. Nieodłącznym elementem warunkującym ich istnienie jesteście Wy – Studenci. Działanie takich organizacji nie miałoby sensu, gdyby nie Wasze zaangażowanie i szereg ciekawych pomysłów na podejmowanie różnych akcji i projektów, które realizowane są przez nasze koło naukowe od wielu lat.

Przez ostatnie 75 lat byliście z nami, budując długą i bogatą historię najdłużej działającego na Wydziale Chemii UMCS - KN Alkahest. Z okazji jubileuszu 75-lecia istnienia Naszego Koła "Alkahest" mamy dla Was coś wyjątkowego.

Z przyjemnością ogłaszamy Konkurs „O Brylant Alkahestu” skierowany do studentów I i II stopnia Wydziału Chemii UMCS, który objęty jest Honorowym Patronatem Dziekana Wydziału Chemii UMCS w Lublinie.

Dzięki uprzejmości i wsparciu Pani Dziekan - prof. Anny Deryło Marczewskiej, dla zwycięskich finalistów konkursu przygotowaliśmy nagrody o łącznej wartości ponad 1200 zł, więc naprawdę jest o co walczyć, wykazując się wiedzą z dyscypliny chemii.

Nagrodami w Konkursie „O Brylant Alkahestu” są:

I miejsce – czytnik Ebook

II miejsce – nauszne słuchawki bezprzewodowe

III miejsce – inteligentna opaska

Konkurs O Brylant Alkahestu” odbędzie się na platformie MS Teams
i składa się z dwóch etapów:

I etap planowany jest na 14 czerwca br.

W tym dniu formularz konkursowy zostanie
otwarty na kanale Etap I o godz. 18.30. , natomiast jego zamknięcie nastąpi o godz. 19.10. Należy wypełnić test w tych ustalonych ramach czasowych.

II etap planowany jest na 21 czerwca na kanale Etap II, jednakże dokładny harmonogram zostanie opublikowany po zakończeniu I etapu.

Warunki przystąpienia do Konkursu „O Brylant Alkahestu” :

 1. Zapoznanie się z Regulaminem – udostępnionym poniżej,
 2. Dołączenie do zespołu na platformie MS Teams w teminie 7-13 czerwca br.,
  kod zespołu: yjzcm2e,
 3. Zapoznanie się z plikami „Załącznik 1” oraz „Załącznik 2”, dostępnymi
  na kanale Ogólnym w zespole MS Teams. Plik „Załącznik 1” należy wydrukować, podpisać własnoręcznie i przesłać skan/zdjęcie na adres e-mailowy: Alkahest@poczta.umcs.lublin.pl,
 4. Posiadanie sprawnej kamerki i mikrofonu, potrzebnych do udziału w II etapie Konkursu.

  Regulamin Konkursu „O Brylant Alkahestu”

  Załączniki:Wyniki I etapu konkursu zostaną ogłoszone na kanale Etap I, w zespole MS Teams.

Odpowiedzi na pytania dotyczące konkursu „O Brylant Alkahestu” można uzyskać od organizatorów przez kontakt na adres e-mailowy: alkahest@poczta.umcs.lublin.pl.

Zapraszamy również do odwiedzenia fanpage'a Studenckiego Koła Naukowego Chemików "Alkahest" na portalu facebook: https://www.facebook.com/alkahest.umcs.lublin

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie!

Pozdrawiamy,
Studenckie Koło Naukowe Chemików "Alkahest"

  Aktualności

  Data dodania
  7 czerwca 2021