Odznaczenia dla nauczycieli akademickich Wydziału Chemii UMCS i Instytutu Nauk Chemicznych UMCS

Wydział Chemii UMCS informuje, że dnia 7 lipca br. w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS odbyła się uroczystość nadania pracownikom Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odznaczeń państwowych i resortowych.
W uroczystości nadania odznaczeń uczestniczyli: Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk oraz Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski.
W gronie odznaczonych pracowników UMCS nie zabrakło nauczycieli akademickich Wydziału Chemii UMCS i Instytutu Nauk Chemicznych UMCS.

 • Medal Złoty za Długoletnią Służbę - prof. Piotr Borowski

 • Medal Srebrny za Długoletnią Służbę - prof. Agnieszka Nosal-Wiercińska

 • Medal Brązowy za Długoletnią Służbę

  - dr Michał Dybowski,

  - dr Małgorzata Olszowy-Tomczyk,

  - dr Rafał Typek  

 • Medal Komisji Edukacji Narodowej - dr Joanna Reszko-Zygmunt

W uznaniu za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę Odznaczonych
zostało 21 pracowników Uniwersytetu, medalem srebrnym - 23 pracowników,
a brązowym - 18 pracowników.

W kolejnej części uroczystości Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania wręczyła Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty. Odznaczeniem uhonorowano 42 pracowników UMCS. Jak podkreśliła Kurator:
„Zawsze z wielką przyjemnością uczestniczę w tej uroczystości w imieniu Pana Ministra. Moja radość jest tym większa, że o UMCS mówię z dumą – mój uniwersytet”.
Teresa Misiuk pogratulowała uhonorowanym pracownikom i podkreśliła szczególną symbolikę tej nagrody, upamiętniającej jakże ważną historycznie Komisję Edukacji Narodowej.

Na koniec Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski wyraził radość i uznanie,
że tak liczne grono pracowników zostało dzisiaj odznaczone, podkreślając,
że to wyraz docenienia zaangażowania oraz dotychczasowej pracy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Poniżej znajduje się pełna lista odznaczonych osób oraz wybrane zdjęcia z uroczystości. Pełna fotorelacja pojawi się w galerii zdjęć na stronie Uniwersytetu w późniejszym czasie.

Lista odznaczonych osób.pdf

Fot. Bartosz Proll

źr.: Centrum Prasowe UMCS

  Aktualności

  Data dodania
  9 lipca 2021