ICT Proposers’ Day – rejestracja otwarta!

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej zachęca do zapoznania się z zaproszeniem Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej na ICT Proposers’ Day. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Bratysławie w dniach 26-27 września 2016 roku.

ICT Proposers’ Day to impreza organizowana corocznie przez Komisję Europejską. Jej celem jest promowanie badań i innowacji w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych i rozwijanie ich w ramach Programu Horyzont 2020.

ICT Proposers’ Day 2016 to okazja do spotkania się z naukowcami i przedsiębiorcami z innych krajów UE i omówienia pomysłów na projekty. Na sesjach networkingowych będzie można zaprezentować swój pomysł lub zapoznać się z pomysłami innych, nawiązać bezpośrednie kontakty i przedyskutować ewentualne formy współpracy w ramach spotkań brokerskich Face2Face.

Rozwiązania ICT są obecne we wszystkich dziedzinach stąd wydarzenie kierowane jest do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Rejestracja odbywa się on-line.

KPK PB UE przypomina, że aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje uczestnictwo w wydarzeniu warto się z nimi zawczasu zapoznać:

 • Profil - należy pamiętać o stworzeniu własnego profilu, istnieje również możliwość przeglądania profili innych uczestników wydarzenia, wyszukując w ten sposób partnerów do rozmów. Warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie dobrego profilu (zamieszczenie zdjęcia, opisanie doświadczeń, określenie obszaru zainteresowań). Poza profilem ogólnym, mamy możliwość stworzenia bardziej rozbudowanego profilu na spotkania Face2Face. Tu można przedstawić pomysł projektowy (H2020 ICT Project Idea) lub opisać nasz potencjał w kontekście konkretnego tematu konkursowego (H2020 ICT Expertise). Należy pamiętać o odznaczeniu profilu jako „public”, dzięki temu pozostali uczestnicy będą mogli go oglądać. Im pełniejszy profil tym większa szansa na trafienie na dobrych partnerów do rozmów i dalszej współpracy. 
 • Face2Face - spotkania brokerskie organizowane przez projekt Idealist i sieć EEN. Rejestrując się na ICT Proposers’ Day uzyskuje się dostęp do rejestracji na Face2Face. Po wypełnieniu profilu, po 25.08.2016 r. zostanie otwarta możliwość zamawiania spotkań z wybranymi partnerami.
 • Prezentacja - pomysł projektowy można zaprezenować w trakcie sesji tematycznej. Po wystąpieniu przedstawiciela KE, który omówi temat konkursowy, będzie możliwość przedstawienia instytucji i własnego pomysłu.
 • Pomysł projektowy - poza przedstawieniem pomysłu osobiście w formie prezentacji, można zamieścić krótki opis, który wraz z danymi kontaktowymi zostanie przedstawiony na stronie wybranej sesji tematycznej.
 • Chęć włączania się do konsorcjum - doświadczenia i potencjał instytucji - potencjalnego Partnera - można zaprezentować wraz z danymi kontaktowymi na stronie wybranej sesji tematycznej.

Po zalogowaniu sie mamy możliwość przeglądania i komentowania zamieszczonych treści, jak również wysyłania bezpośrednich zapytań drogą mailową.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

  Aktualności

  Autor
  Karol Pilorz
  Data dodania
  23 czerwca 2016