Wolontariat. Lubię. Działam.

Wolontariat. Lubię. Działam – pod takim hasłem rusza jesienna rekrutacja do programów Centrum Wolontariatu w Lublinie. Spotkania informacyjne (do wyboru) odbędą się w dniach 7 (środa) i 8 (czwartek) oraz 12 (poniedziałek) i 13 (wtorek) października o godzinie 20:00 w Auli Wydziału Politologii UMCS, Plac Litewski 3. Zapraszamy!

Nasze Stowarzyszenie istnieje od 1999r. Tworzą je ludzie, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Staramy się łączyć osoby potrzebujące pomocy, z tymi, którzy chcą tej pomocy udzielać. Każda z podejmowanych przez nas inicjatyw narodziła się w obliczu konkretnej ludzkiej potrzeby i sytuacji zagrożenia ludzkiej godności.
Obecnie razem z nami pomaga ok. 300
wolontariuszy, skupionych w konkretnych programach pomocowych. Inspiruje nas nauczanie św. Jana Pawła II, a zwłaszcza mocno akcentowana przez niego idea budowania Cywilizacji Miłości.
Nasi wolontariusze to ludzie w różnym wieku: uczniowie, studenci, osoby pracujące, emeryci. Spotykają się podczas działań wolontariackich, ale także na wspólnym świętowaniu, wyjściach do pubu czy wyjazdach za miasto.

    Aktualności

    Data dodania
    7 października 2015