Szkolny Festiwal "Ścisły umysł"

Dnia 14 października 2014 roku Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS brało udział w Szkolnym Festiwalu Nauk Matematyczno-Przyrodniczych „Ścisły Umysł”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Wystąpienie poprowadzili studenci II roku II stopnia Biologii Wydziału Biologii i Biotechnologii - Filip Dziaczkowski oraz Sebastian Mertowski.

W czasie wystąpienia uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt jakim posługują się biolodzy podczas pracy. Przy pomocy prezentacji oraz materiałów dydaktycznych Studenci omówili najpospolitsze gatunki zwierząt, roślin oraz wspomnieli o ciekawostkach biologicznych, np.: tzw. „mrówkach zombi” czy największym grzybie na świecie. Przedstawili także w jaki sposób można hodować rośliny w laboratorium oraz pokazali wyhodowane w probówkach rośliny.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się karaczany hodowane na naszym wydziale. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obserwowali karaczany umieszczone w specjalnych pudełkach z lupą. Część dzieci brała do ręki karaczany, co również wywoływało wielkie podekscytowanie i entuzjazm.

    Aktualności

    Data dodania
    24 października 2014