Stypendium naukowe we Francji - badania z zastosowaniami terapeutycznymi

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej informuje o możliwości ubiegania się o stypendium naukowe dla naukowca prowadzącego badania z zastosowaniami terapeutycznymi w ramach Prix Galien Polska 2016. Instytut Francuski oraz Ambasada Francji w Polsce przyznają stypendia dla polskich naukowców w wieku do 45 lat, z tytułem doktora oraz polskim obywatelstwem, prowadzących badania w polskich laboratoriach (dotyczy również badań w ramach francusko-polskiej współpracy naukowej).

Badania muszą zaprezentować innowacyjne odkrycie naukowe, z potencjalnymi zastosowaniami w dziedzinie terapii medycznej (chemia farmaceutyczna, biotechnologia, materiały dla medycyny, diagnoza).

Stypendium umożliwia jednomiesięczny pobyt badawczy we Francji w publicznym lub prywatnym laboratorium i pokrywa: koszty podróży w obie strony do miejsca docelowego (bilety lotnicze i kolejowe) oraz stypendium w wysokości 1 704 euro z innymi dodatkowymi wsparciami, jak np. mieszkanie w domu akademickim w interesującej cenie oraz ubezpieczenie zdrowotne na cały okres pobytu.

Kandydaci powinni wysłać swoją kandydaturę oraz plakat podsumowujący ich badania naukowe, zgodnie z ustalonym modelem na adres e-mail science.varsovie-amba@diplomatie.gouv.fr przed 30 września 2016 (północ).

Plakat w języku angielskim, powinien zapewniać przekaz ułatwiający popularyzację nauki również wśród dorosłych odbiorców, niezorientowanych w tym temacie. Komisja naukowa oceni wartość naukową plakatu oraz kandydaturę zawierającą pięć publikacji naukowych dowolnie wybranych przez kandydata.  Komisja przyzna nagrodę kandydaturze, którą uzna za najlepszą.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do udziału w konkursie.

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej
Centrum Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej
tel. 81 537 54 58 (98)
e-mail: olga.pliszczynska@umcs.pl;magdalena.pokrzycka@umcs.pl; marlena.wosiak@umcs.pl              

    Aktualności

    Data dodania
    4 sierpnia 2016