Pracownik Instytutu Nauk Biologicznych w gronie najczęściej cytowanych naukowców w roku 2020

Miło nam poinformować, że prof. Jaco Vangronsveld, zatrudniony w Katedrze Fizjologii Roślin i Biofizyki Instytutu Nauk Biologicznych UMCS już po raz trzeci znalazł się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata wg bazy Web of Science – ranking Clarivate Analytics 2020.

Każdego roku Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters) aktualizuje listę najczęściej cytowanych naukowców (Highly Cited Researchers) z całego świata. W rankingu brane są pod uwagę jedynie wysoko cytowane artykuły, czyli te, które znajdują się w 1 procencie cytowań w danej dziedzinie i roku publikacji, indeksowane w Web of Science Core Collection w ostatniej dekadzie. W tegorocznym zestawieniu to ekskluzywne wyróżnienie uzyskało 6167 naukowców (ok. 0,1% wszystkich naukowców) z 21 dziedzin badawczych, reprezentujących 1200 instytucji z 60 krajów świata.

Pełen wykaz najczęściej cytowanych naukowców świata w 2020 roku wraz z informacjami o ich dorobku naukowym jest dostępny na stronie: https://recognition.webofscience.com/awards/highly-cited/2020/.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Aktualności

    Data dodania
    20 listopada 2020