Pierwsza odsłona wakacyjnych warsztatów pszczelarskich za nami!

W dniu 23 lipca br. odbyły się pierwsze warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych z Regionu Lubelskiego w ramach Lubelskie - wspólnie dla pszczół.

Naszymi gośćmi byli podopieczni Domu Kultury „Skarpa” w Lublinie. Podczas warsztatów prof. Aneta Ptaszyńska opowiedziała o zasadach funkcjonowania świata przyrody oraz tego, jak ważną rolę odgrywają w nim pszczoły. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć Wydziałowy Ogródek Ziołowy, w którym na żywo zaprezentowana została gama różnorodnych roślin i pracujących na nich zapylaczy. Odbyło się także zwiedzanie Muzeum Zoologicznego UMCS przeprowadzone przez dr. Jacka Chobotowa.

Podczas drugiej części wydarzenia, koordynowanej przez Miejską Pasiekę Artystyczną Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, uczestnicy mieli okazję wejść do miejskiej pasieki na zielonych dachach CSK, wziąć udział w zajęciach w multimedialnej Sali Pszczelarskiej oraz pracować z produktami pszczelimi.

Kolejne warsztaty zaplanowane są na dzień 10 sierpnia br. Podczas tej edycji odbędzie się również botaniczny spacer edukacyjny przeprowadzony przez dr Annę Rysiak z Katedry Botaniki, Mykologii i Ekologii.

Partnerem wydarzenia jest województwo lubelskie – Lubelskie Smakuj Życie

Wydarzenie finansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Lubelskie Smakuj Życie, Lubelskie – wspólnie dla pszczół.

    Aktualności

    Autor
    Iwona Nogieć
    Data dodania
    5 sierpnia 2021