ZAPROSZENIE NA WYKŁAD Kuśmirowski: masowa zdolność komunikowania.

Zapraszamy na wykład z cyklu "Art & Science". Tym razem wykład "SZTUKI WIZUALNE / PRZEKAZY GENIALNE - masowa zdolność komunikowania." wygłosi Robert Kuśmirowski.

Miejsce: Aula Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, plac Matejki 13
Data: 18 listopada o 18:00
Wstęp otwarty

★ To niesamowite, że za naszego życia doświadczamy rewolucji kultury medialnej na ogromną skalę. Ostatnie kilkadziesiąt lat dostarczyło nam nowych narzędzi komunikacji a co za tym idzie i form przekazu.

★ W tym kontekście sztuki wizualne nagromadziły rzesze wyznawców, gotowych budować coraz silniejsze wrażenia, zamieniając świat dotychczasowy w świat wysoce wypracowany. Wszystko to przez przesyt udostępnianych danych, nieograniczoną konsumpcję zmysłową, wzbogacaną o nowe technologie i precyzyjniejsze formy zapisu.

★ Dzięki takim narzędziom nasz kreogenny świat, świat sensualnego przekazu, miota się miedzy realem, snem a czymś nieznanym (czyt.możliwym w przyszłości). Wypełniając nieznane nieświadomie mutujemy wszystkie dobra kulturowe i spuściznę wielopokoleniową, konstytuując tym samym nasz (?) nowy język.

★ Dominująca kultura, zapisywana niegdyś w książkach i pokutująca w zdefiniowanych muzeach, przekształca się na naszych oczach w kulturę audiowizualną. To istna erupcja obrazów, epidemia znaków i okupacja zasobów przeszłości... jako komunikat, złożony przekaz czy ten tytułowy język.

Robert Kuśmirowski - Performer, autor instalacji, obiektów, fotografii, rysunków. Urodzony w 1973 roku w Łodzi.

Robert Kuśmirowski w latach 1998-2003 studiował na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom w pracowni Rzeźby Monumentalnej prof. Sławomira Andrzeja Mieleszki. W roku akademickim 2002-2003 przebywał na stypendium w Pracowni Metalu i Modelowania na Uniwersytecie Rennes 2 oraz Beaux-Arts Rennes. Związany z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie, Johnen Galerie w Berlinie, Guido Costa Projects w Turynie. Laureat Paszportów "Polityki" i Dorocznej Nagrody MKiDN w dziedzinie Sztuk Wizualnych za 2011r oraz wielu innych nagród. Mieszka i pracuje w Lublinie. Od 2007 roku zatrudniony na macierzystej uczelni Instytutu Sztuki Pięknych WA UMCS w Lublinie, Zakład Intermiediów oraz Sammer Academy in Salzburg (2013-2014).

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Organizatorzy:
Centrum Kopernika i Platforma Badań Artystycznych

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    18 listopada 2019