Wernisaż w Galerii UMCS: Bułgarska grafika i książka artystyczna - Graficzne Transformacje II

Zapraszamy na wernisaż „Bułgarska grafika i książka artystyczna - Graficzne Transformacje II”, który odbędzie się 20 maja 2019 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w Galerii Wydziału Artystycznego UMCS (ul. Zana 11).

Pierwsza międzynarodowa wystawa w Galerii Wydziału Artystycznego UMCS jest niezwykle interesującą prezentacją grafiki i książki artystycznej profesorów i studentów Narodowej Akademii Sztuki w Sofii oraz Departamentu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Sofijskiego. Swoje prace prezentują profesorowie i wykładowcy: Anna Tzolovska, Buyan Filchev, Krasimira Drenska, Laura Dimitrova, Regina Dalkalacheva, Snezhina Biserova, Tzveta Petrova, Ventzislava Stoyanova, Violeta Apostolova oraz doktoranci i studenci: Аleksandra Dimitrova, Bozhena Sersfimova, Desislaava Mitova, Ekaterina Traykova, Elena Zhekova, Kalina Milanova, Mariya Bonkova, Nevena Nenova. Kuratorem projektu i wystawy jest Prof. Snezhina Biserova.

Na otwarciu wystawy w Lublinie w poniedziałek 20 maja 2019 o godz. 18.00 obecne będą: PhD Chief Assistant Prof. Snezhina Biserova i Assoc. Prof. Anna Tzolovska z Uniwersytetu Sofijskiego oraz BA Nevena Nenova i MA Аleksandra Dimitrova z Narodowej Akademii Sztuki w Sofii. Artyści z Sofii poprowadzą wcześniej wykład i warsztaty graficzne siligrafii – godz. 9.40 w auli 103 oraz 10.20 w Sali 31 w budynku Instytutu Sztuk Pięknych.

Wystawa jest rezultatem wizyty dr hab. Alicjii Snoch-Pawłowskiej z grupą 6 studentów z grantu Najlepsi z Najlepszych! 3.0” w Narodowej Akademii Sztuki oraz w Departamencie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu w Sofii w grudniu 2018 roku, podczas której artyści z Sofii otrzymali zaproszenie do prezentacji swojego projektu Graficzne Transformacje II w nowej Galerii Wydziału Artystycznego UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    18 maja 2019