The Photographs: Older end Younger Ireny Nawrot Trzcińskiej

14 stycznia 2018 roku została otwarta indywidualna wystawa Ireny Nawrot w Galerii Box & Galerie XL w Cultureel Centrum w Maasmechelen w Belgii.

Tytuł wystawy The Photographs: Older end Younger odnosi się do podstawowego motywu twórczości tej lubelskiej artystki czyli ludzkiej cielesności usytuowanej w kontekście osobistego doświadczenia wobec przemijalności i upływu czasu.

W Belgii zostały zaprezentowane w dwóch salach wystawowych, o łącznej powierzchni 500 metrów2, fotografie czarno-białe ręcznie kolorowane, 12-metrowy fotomontaż, wielkoformatowe kolaże w postaci zszytych przez artystkę małych, zmultiplikowanych fotografii, filmy z lat 80-tych ubiegłego wieku, fotografia intermedialna oraz obiekty.

Koordynatorką tego artystycznego projektu jest Mieke Dus, kuratorką ekspozycji Anna Nawrot – szefowa Galerii Białej w Lublinie. Podczas uroczystego wernisażu, z udziałem burmistrza Maasmechelen, krytyk sztuki Fernand Haerden omówił twórczość Ireny Nawrot, zaś 31 stycznia 2018 roku belgijski artysta Paul Sochacki wygłosi w galerii wykład prezentujący twórczość autorki wystawy, nie tylko w kontekście prac na ekspozycji, lecz również w kontekście szerszym, odnoszącym się do całości jej artystycznego dorobku.

Wystawa potrwa do 9 lutego 2018 roku.

 

    Aktualności

    Data dodania
    24 stycznia 2018