Wystawa fotografii prof. Grzegorza W. Kołodko

5 marca br. w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS odbyło się spotkanie ze znanym ekonomistą prof. Grzegorzem W. Kołodko, połączone z wystawą jego fotografii oraz promocją książki. pt. "Droga do teraz". Prof. Grzegorz W. Kołodko odpowiada w niej na pytania prof. Pawła Kozłowskiego.

Po trylogii: "Wędrujący świat", "Świat na wyciągnięcie myśli" i "Dokąd zmierza świat" prof. Kołodko zaskakuje czytelników niezwykłą, szczerą opowieścią o swojej własnej historii, ściśle związanej z polską transformacją i towarzyszącymi jej reformami, a także z polityką. Polemizuje z utartymi poglądami, analizuje proces przemian i rozprawia się z popełnionymi w jego trakcie błędami.
Sama wystawa fotografii nosi tytuł "Następne pokolenie". Tworzą ją fotografie zrobione w 30 krajach na wszystkich kontynentach, pokazujące barwną wielokulturowość współczesnego świata. Zdjęcia koncentrują się na młodej generacji.

Profesor Grzegorz W. Kołodko - ekonomista i polityk, autor prac opublikowanych w 26 językach. Doktor honoris causa i honorowy profesor dziesięciu zagranicznych uniwersytetów. W latach 1994-97 i 2002-03 był wicepremierem i ministrem finansów, realizując program reform i strategię szybkiego wzrostu. Odegrał znaczącą rolę w doprowadzeniu Polski do członkostwa w OECD oraz w integracji z Unią Europejską. 

Fot. Aneta Adamska

    Aktualności

    Data dodania
    6 marca 2015