Wystawa "1+5" w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa

4 lipca br. w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS odbył się wernisaż wystawy „1+5”. Jest to kontynuacja większej ekspozycji „Exhibition of Poland Art Works 5+1”, która obecnie znajduje się w Green Pharmaceutical Art Museum w Hangzhou. Podczas otwarcia wystawy władze rektorskie Uniwersytetu reprezentował Rektor UMCS, prof. Stanisław Michałowski; Prorektor ds. Studenckich, prof. Urszula Bobryk oraz Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, prof. Radosław Dobrowolski.

fot. Bartosz Proll

Wystawa ma wymiar symboliczny, jest konfrontacją trzech środowisk akademickich - polskie reprezentuje dr Anna Beata Barańska i dr hab. Maria Sękowska z Wydziału Artystycznego UMCS, a także mgr Ewa Kalinowska-Bajek, dr Magda Kulesza-Fedkowicz i mgr Ewa Wein z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zaś przedstawicielką naukowego środowiska chińskiego jest dr Zhang Biyun z Zhejiang University of Technology w Hangzhou. Warto zaznaczyć, że dr Z. Biyun edukację z malarstwa chińskiego pobierała w słynnej szkole Mistrza He Shuifa, którego imię nosi nasze Centrum.

Zachęcamy do obejrzenia ekspozycji, która mieści się na III piętrze nowej części Biblioteki Głównej UMCS. Wystawę będzie można oglądać do 25 lipca.

Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS zostało otwarte w 2013 r. Ideą przyświecającą powstaniu jednostki była integracja studentów polskich i chińskich studiującychw Lublinie, a także poznanie oraz promowanie języka, historii, kultury i sztuki chińskiej. 

    Aktualności