Wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych

Wśród osób, które Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski uhonorował za zasługi w służbie Państwu i społeczeństwu, znalazło się liczne grono pracowników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 26 października br. w Auli uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych pracownikom UMCS.

Zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 października 2012 r. o nadaniu orderów i odznaczeń za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i działalności dydaktycznej, za zasługi na rzecz rozwoju nauki prof. Jan Pomorski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odznaczenia Polski.

Zgodnie z postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 31 sierpnia 2011 r. oraz z dnia 1 października 2012 r. o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki, za osiągnięcia w pracy dydaktycznej Srebrnym Krzyżem Zasługi zostali odznaczeni: prof. Dariusz Chemperek, prof. Antoni Hanusz i dr Katarzyna Krzywicka.

Zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 sierpnia 2012 r. o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, za wzorcowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę odznaczonych zostało 83 pracowników naszego Uniwersytetu,

Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę odznaczono 27 pracowników naszego Uniwersytetu,

Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę odznaczono 24 pracowników naszego Uniwersytetu.

38 pracowników Uczelni otrzymało również Medal Komisji Edukacji Narodowej.

    Aktualności