Webinaria dla kandydatów na studia

Dla młodzieży nadszedł intensywny czas nauki, egzaminów maturalnych oraz kwalifikacji na studia. Wielu maturzystów zastanawia się jaką uczelnię oraz kierunek wybrać, a także co trzeba zrobić, aby dostać się na wymarzone studia. Kwestie te mogą budzić wątpliwości, obawy i pytania. Uczelnia przygotowała cykl webinariów, podczas których pracownicy oraz zaangażowani studenci udzielają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z procesem rekrutacji i studiami.

W okresie wiosennym maturzyści często korzystają z możliwości odwiedzenia uczelni oraz osobistej rozmowy ze studentami, czy pracownikami odpowiedzialnymi za proces rekrutacji na UMCS-ie. Ze względu na wyjątkową sytuację nasza uczelnia postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom uczniów i dać im szansę na pozyskania ważnych dla nich informacji, wykorzystując możliwości komunikacji przez Internet. Specjalnie z myślą o kandydatach na studia zorganizowany został cykl webinariów poświęcony zagadnieniom związanym z rekrutacją oraz życiem studenckim, transmitowany na Facebooku.

Pierwsze spotkanie online odbyło się 25 marca pod hasłem „Którędy do przyszłości? Poznaj kierunki studiów na UMCS". Maturzyści mieli okazję dowiedzieć się, jakie kierunki studiów znajdują się w ofercie kształcenia naszej uczelni. 1 kwietnia w kolejnym webinarze pt. „Zawody przyszłości na UMCS" dr Izabela Łucjan z Biura Rozwoju Kompetencji UMCS opowiadała uczniom, jakie kierunki, jakie kierunki warto studiować, aby zyskać ciekawe perspektywy zawodowe. 15 kwietnia podczas spotkania „Jak zostać studentem? O procesie rekrutacji" pracownicy Centrum Promocji UMCS szczegółowo wyjaśnili, jak wygląda rekrutacja na studia, jak korzystać z systemu rekrutacyjnego, jakie formalności są konieczne, aby zapisać się na wymarzony kierunek studiów, a także poinformowali, na jakich kierunkach prowadzone są egzaminy wstępne i na czym one polegają.

Podczas każdego spotkania uczestnicy mogli zadawać na czacie pytania, na które odpowiadali pracownicy Biura Rekrutacji i rozwiewali wszelkie pojawiające się wątpliwości związane z kwalifikacją na studia oraz ofertą kształcenia. Kolejne webinaria są organizowane w maju oraz czerwcu. Poza spotkaniami w języku polskim prowadzone są też spotkania w języku angielskim oraz ukraińskim i rosyjskim.

Tekst: Agnieszka Stańczak, Magdalena Drwal

 

    Aktualności