Świąteczne posiłki dla mieszkańców domów studenckich UMCS

W ostatnią niedzielę (19.04.2020 r.) dla żaków pozostałych w domach studenckich UMCS zostały dostarczone pakiety z tradycyjnym śniadaniem wielkanocnym. Skorzystali z nich zagraniczni studenci mieszkający w akademikach naszej Uczelni, którzy z powodu panującej pandemii nie mogli wrócić do domów na Święta.

Kilkaset osób pozostających aktualnie w domach studenckich UMCS to przede wszystkim studenci cudzoziemcy, głównie wyznania prawosławnego, którzy w ostatnią niedzielę obchodzili Święta Wielkiej Nocy. Żaden z mieszkańców naszych akademików w tym szczególnym czasie nie pozostał bez świątecznego posiłku. Blisko 500 pakietów ze świątecznymi śniadaniami zostało dostarczonych przez współpracujące z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej Stowarzyszenie Legia Akademicka UMCS. Posiłki przygotowali pracownicy stołówki akademickiej „Trójka”.

Inicjatorem wydarzenia było Centrum Promocji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Legia Akademicka UMCS.

Projekt został sfinansowany ze środków NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej w ramach projektu pt. „Foreigners@UMCS - kompleksowy zespół działań i rozwiązań systemowych zorientowanych na usprawnienie oraz wzmocnienie instytucjonalne UMCS w zakresie obsługi studentów i kadry z zagranicy” w ramach programu „Welcome to Poland”.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    20 kwietnia 2020