Świąteczne posiłki dla mieszkańców domów studenckich UMCS

W najbliższą niedzielę (19.04.2020 r. od godz. 10.30) dla żaków pozostałych w domach studenckich UMCS zostaną dostarczone pakiety z tradycyjnym śniadaniem wielkanocnym. Skorzystają z nich zagraniczni studenci mieszkający w akademikach naszej Uczelni, którzy z powodu panującej pandemii nie mogli wrócić do domów na Święta, a także pracownicy recepcji.

Należy podkreślić, że kilkaset osób pozostających aktualnie w domach studenckich UMCS to przede wszystkim studenci cudzoziemcy, głównie wyznania prawosławnego, którzy w najbliższą niedzielę będą obchodzić Święta Wielkiej Nocy. Zapewniamy, że żaden z mieszkańców naszych akademików w tym szczególnym czasie nie pozostanie bez świątecznego posiłku.

Około 500 pakietów ze świątecznymi śniadaniami zostanie dostarczonych przez współpracujące z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej Stowarzyszenie Legia Akademicka UMCS. Posiłki przygotują zaś pracownicy stołówki akademickiej „Trójka”. W zestawie śniadaniowym znajdą się m.in.: żurek z jajkiem, drugie danie: ziemniaki, rybka i surówka oraz drożdżowa paska wielkanocna.

Catering będzie dostarczany do poszczególnych akademików według następującego harmonogramu (19.04.2020 r.):

 • 10.30 - DS. „Zana”
 • 10.45 - DS. „Jowisz”
 • 11.00 - DS. „Grześ”
 • 11.15 - DS. „Femina”
 • 11.40 - DS. „Helios”
 • 12.00 - DS. „Ikar”

Inicjatorem wydarzenia jest Centrum Promocji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Legia Akademicka UMCS.

Projekt jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu „Welcome to Poland”.

  Aktualności

  Data dodania
  13 kwietnia 2020