Podziękowanie za wsparcie akcji „Szlachetna Paczka”

Szanowni Państwo,

w imieniu władz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dziękujemy pracownikom, doktorantom, studentom i absolwentom UMCS, którzy po raz kolejny zaangażowali się w zbiórkę darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dziękujemy za Państwa ogromne wsparcie tej inicjatywy realizowanej od 24 listopada do 7 grudnia 2020 r. na naszym Uniwersytecie.

W tym roku nasza Uczelnia wsparła rodzinę z Lublina – p. Małgorzatę i jej córkę Wiktorię. P. Małgorzata jest samotną matką, która prowadziła własną działalność, zajmując się przygotowywaniem podkładów muzycznych. Stan zdrowia zmusił ją do zamknięcia firmy. Kobieta choruje na Parkinsona, cukrzycę, nadciśnienie i astmę – z powodu niesprawnych rąk ma orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Kamienica, w której mieszkała p. Małgorzata została wykupiona i rodzina zmuszona była przenieść się do mieszkania socjalnego. Mieszkanie jest w bardzo złym stanie, łazienka jest nieumeblowana, wymaga całkowitego remontu. P. Małgorzata czasem opiekuje się dziećmi sąsiadów, by dorobić.

Państwa odpowiedź na apel o pomoc przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu członków społeczności akademickiej UMCS udało się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby Rodziny zgłoszone wolontariuszom. Potrzebujący otrzymali m.in.: laptop wraz ze słuchawkami i głośnikami, wielofunkcyjny robot kuchenny, odkurzacz, garnki, patelnie, koce, kołdry, poduszki, zeszyty i przybory szkolne, obuwie, odzież, firanki, ręczniki, pościel, żywność, środki czystości, kosmetyki itp. Dary zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki w Lublinie (ul. Hiacyntowa 69), a następnie trafiły do p. Małgorzaty i jej córki Wiktorii.

Łącznie społeczność akademicka UMCS przekazała potrzebującym 30 paczek z różnego rodzaju artykułami.

Wyrażamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się polepszenia warunków życia Rodziny i stanie się początkiem pozytywnych zmian w jej życiu.

Z poważaniem
Aneta Adamska
Rzecznik Prasowy UMCS

    Aktualności