Nominowani do kulturalnych Nagród Miasta Lublin

Miło nam poinformować, że wśród nominowanych do tegorocznych Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury znajdują się osoby związane z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. W kategorii Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2016 r. wyróżniona została Orkiestra św. Mikołaja, od lat związana z Akademicki Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Z kolei nominację za Całokształt Działalności otrzymał dr Zbigniew Jóźwik, emerytowany pracownik naszej Uczelni.

Fot. ACK UMCS

Laureatów nagród poznamy podczas Gali Kultury , która odbędzie się 19 kwietnia w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Orkiestrę św. Mikołaja doceniono za wydanie trzynastej płyty formacji pt. Mody i Kody. Na płytę złożyło się 11 rozbudowanych aranżacyjnie muzycznych utworów inspirowanych polską muzyką tradycyjną oraz zawierających elementy współczesnych trendów i stylów muzycznych, takich jak hip-hop, blues czy rock. Nagrania zostały zrealizowane we współpracy z Polskim Radiem S.A. w Studiu S4 Polskiego Radia w Warszawie.

Doceniony za całość swojej twórczości, dr Zbigniew Jóźwik, pracował przez wiele lat na UMCS. Jest przyrodnikiem, polarnikiem, artystą grafikiem, bibliofilem, mecenasem twórców, Kawalerem Orderu Białego Kruka ze Słonecznikiem za zainicjowanie Biennale Współczesnego Ekslibrisu Lubelskiego, organizację wielu wystaw grafiki i ekslibrisu oraz bogaty dorobek artystyczny, m.in. wydanie kilkunastu tek ekslibrisowych i grafiki, zilustrowanie graficzne utworów Mickiewicza, Wojtyły, Miłosza, Riabinina oraz ponad 50-letnią aktywną działalność na rzecz popularyzacji sztuki.

Serdecznie gratulujemy! 

 

Fot. A. Adamska

    Aktualności

    Data dodania
    6 kwietnia 2017