Noc Biologów 2014

Trzecia edycja cieszącej się zawsze wielkim zainteresowaniem Nocy Biologów na UMCS odbyła się 10 stycznia br. zarówno na Wydziale Biologii i Biotechnologii, jak i w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu.

Fot. Robert Frączek

Na wydarzenie składał się szereg imprez dowodzących, że biologia jest ciekawa nie tylko dla wtajemniczonych. Do udziału w warsztatach, pokazach i ćwiczeniach laboratoryjnych zaproszono całe rodziny i młodzież szkolną (indywidualnie oraz w grupach zorganizowanych. Uczestnicy wydarzenia mogli zgłębić wiedzę na takie tematy jak m.in.: Mikrobiologiczna gra kolorów, Rośliny, które smakują, pachną i leczą, Tajna broń owadów, Kolorowy świat bakterii czy Mikroorganizmy – przyjaciele i wrogowie.

W tym roku po raz pierwszy Nocy Biologów towarzyszył konkurs fotograficzny pt. Oblicza przyrody", którego zwieńczeniem był wernisaż wystawy prac uczestników. Nagrody laureatom wręczył JM Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski, który wraz z władzami Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS, oficjalnie zainaugurował wydarzenie.

 

    Aktualności